Kuznia

Kuźnia to strona o projekcie MF


  • Index
  •  » Inne
  •  » Propozycja na Wojskowy Posterunek dla Homm III

#1 2013-02-12 15:42:35

Bistro22

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 121
Punktów :   

Propozycja na Wojskowy Posterunek dla Homm III

Chciał bym zaproponować Wojskowy Posterunek dla danej Frakcji coś jak w Homm V i VI można by tam było najmować jednostki od 2 do 5 poziomu oczywiście po pokonaniu strażników.

Oczywiście jakie tam będą jednostki trafi się losowo :

30% Szans na jednostki poziomu 2 i 3 , 30% Szans na jednostki poziomu 3 i 4 , 30% Szans na jednostki poziomu 4 i 5 lub 30% Szans na jednostki poziomu 2 i 4 ,
30% Szans na jednostki poziomu 3 i 5 no itd.

A tutaj cały opis Wojskowego Posterunku:

Przyrost jednostek dla losowego miasta z wysokich poziomów jest równy ich przyrostowi w mieście gracza:

*Można rekrutować w tej budowli nieulepszone jednostki Losowego Miasta z 2, 3, 4 i 5 poziomu. Gracz, który będzie miał zamiar przejąć ten posterunek z rąk innego gracza będzie musiał pokonać jednostki, które się tu rekrutuje. Ilość jednostek do pokonania zależy od ilości ich przyrostu w tej budowli.

Mała poprawka: Siedliska przy ustawieniu losowym będą siedliskami tego typu przypisanymi do najbliższego istniejącego Miasta.

Tak jak napisałem pomysł zaczerpnięty jest z V i VI części Homm

PS: Dodam że mogło by być 50% Szans na to że w Wojskowym Posterunku trafią się te istoty które są w wybranej przez nas Frakcji oraz 15% Szans że znajdą się tam Jednostki od 2 do 5 poziomu jednocześnie oczywiście strażnicy nie ulegną zmianie zawsze to będzie ich ta sama ilość z co tygodniowego przyrostu naszego Miesta oczywiście przed wybudowaniem Cytadeli oraz Zamku czyli np. od 11 do 15 istot poziomu 2 , od 8 do 12 istot poziomu 3 , od 6 do 8 poziomu 4 i od 3 do 4 poziomu 5 .

Strażników zaś danego poziomu będzie : od 15 do 18 istot poziomu 2 , od 10 do 14 istot poziomu 3 , od 5 do 8 istot poziomu 4 i od 4 do 6 istot poziomu 5.

Ostatnio edytowany przez Bistro22 (2013-02-14 15:33:13)

Offline

#2 2013-02-12 16:00:24

Hobbit

GKH TEAM

Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 156
Punktów :   

Re: Propozycja na Wojskowy Posterunek dla Homm III

35% Szans na jednostki poziomu 4 i 5 , 35% Szans na jednostki poziomu 5 i 6 , 35% Szans na jednostki poziomu 6 i 7 lub 35% Szans na jednostki poziomu 4 i 6 ,
35% Szans na jednostki poziomu 5 i 7 no itd.

Po zsumowaniu wychodzi mi zdecydowanie więcej niż 100%.

Wytłumacz dokładniej, jak miałoby działać. To, jakie jednostki tam się spotka (zarówno wśród strażników i najmowanych), zależy od miasta gracza, który zdobędzie ten obiekt?


IMMA CORMORANT BITCHES

Offline

#3 2013-02-12 16:04:15

Set

Administrator

Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 99
Punktów :   

Re: Propozycja na Wojskowy Posterunek dla Homm III

Ja już mówiłem, bardzo dobry pomysł. Szczegóły nie są ważne, koncepcja bardzo, bardzo dobra.


ZGOP na zawsze

Offline

#4 2013-02-12 16:25:55

Bistro22

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 121
Punktów :   

Re: Propozycja na Wojskowy Posterunek dla Homm III

Poprawiłem lecz nie wiem czy wyjdzie to na dobre ale sam pomysł wydaje mi się hm dobry lecz zostawiam to pod wasze opinie

Cytuję Hobbita : Wytłumacz dokładniej, jak miałoby działać. To, jakie jednostki tam się spotka (zarówno wśród strażników i najmowanych), zależy od miasta gracza, który zdobędzie ten obiekt?

Tak ależ naturalnie wszystko jest tam dokładnie opisane przyrost zarówno strażników jak i najemnych zależy od miast ale tylko przed wybudowaniem Cytadeli czy też Zamku . Wiem dopiero dodałem tą informację ale tak będzie tak jak napisałeś tylko jakie będą tam istoty to już jest losowe czy to jednostki Zamku , Bastionu , Fortu , Inferno , Nekropoli , Lochu , Twierdzy , Cytadeli czy Portalu Żywiołów bądź innych nowych Miast czy Frakcji .

Ostatnio edytowany przez Bistro22 (2013-02-12 16:34:13)

Offline

#5 2013-02-12 16:41:38

Warmonger

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-12-08
Posty: 19
Punktów :   

Re: Propozycja na Wojskowy Posterunek dla Homm III

W H5 każdy posterunek miał na stałe określony poziom jednostek rekrutowanych (dowolna kombinacja od 4 do 7) i strażników w postaci wszystkich stworzeń poziomów 4-7. Nie jestem więc pewien, czy losowanie ich podczas rozpoczęcia mapy jest sensowne - może zaburzyć balans między graczami.

Druga kwestia - byłoby fajnie, gdyby taki posterunek umożliwiał rekrutację jednostek ze wszystkich poziomów 1-7 (a może i 8) na wszelki wypadek. Problemem jest jedynie brak odpowiedniego okna dialogowego.

Offline

#6 2013-02-12 16:42:54

Hobbit

GKH TEAM

Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 156
Punktów :   

Re: Propozycja na Wojskowy Posterunek dla Homm III

Szczerze mówiąc nadal nie mam pojęcia, o co chodzi...


IMMA CORMORANT BITCHES

Offline

#7 2013-02-12 16:57:23

Bistro22

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 121
Punktów :   

Re: Propozycja na Wojskowy Posterunek dla Homm III

Warmonger pisząc  losowo maiłem na myśli tak jak w przypadkach budynków najemnych np. dajmy na to poziomu 5 czy będą w nim istoty z Zamku , Lochu czy innego Miasta . Nie będzie czegoś takiego w Wojskowym Posterunku że istoty będą losowo rozmieszczone np. dajmy na to Rycerze i Dżiny czy Mantykory i Hydry tylko wszystkie poziomy od 4 do 7 będą z tylko jednej Frakcji chyba że cię źle zrozumiałem A co do tego czy będzie tam możliwe rekrutowanie nawet 8 Poziomów to już zależy od opinii Odwiedzających jak i Moderatorów ja tylko podałem pomysł na którego podstawie można by się opierać .

Ostatnio edytowany przez Bistro22 (2013-02-12 16:58:34)

Offline

#8 2013-02-13 19:27:34

Witchking

Administrator

Zarejestrowany: 2012-11-03
Posty: 255
Punktów :   

Re: Propozycja na Wojskowy Posterunek dla Homm III

Rozwiązał bym to jako siedlisko kilku istotowe gdzie są tylko stworzenia nie ulepszone. Proponował bym jednak by znajdowały się tam istoty w poziomach do 4 a nie powyżej niego.

Jak większość siedlisk przy ustawieniu losowego siedliska tego typu przypisywane są do najbliższego istniejącego zamku.

Tak to przynajmniej widzę. Nie wiem na ile pokrywa się to z pomysłem autora

Offline

#9 2013-02-14 11:09:13

Bistro22

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 121
Punktów :   

Re: Propozycja na Wojskowy Posterunek dla Homm III

Hmm może faktycznie Witchking masz racje chociaż że by rekrutowało się w nim jednostki od 1 do 4 to mnie nie przekonuje wolał bym już od 2 do 5 przynajmniej .

Co do tych procentowych szans na trafienie się akurat tych jednostek które my posiadamy w wybranym przez nas Mieście no i tych które powinny się trafić w Wojskowym Posterunku może i racja ale to było pierwsze co przyszło mi na myśl.

A więc dobrze zmienię poziomy tych jednostek zamiast od 4 do 7 będą to od 2 do 5 no i poprawię troszeczkę ich opis ale z drugiej strony jak obliczyć szanse na trafienie się tych samych istot co posiada nasze dane Miasto ? No coś w każdym bądź razie się przemyśli jeszcze na ten temat .

Hm a co byście powiedzieli na to że ilość do pokonania jednostek z Wojskowego Posterunku zależała by od poziomu trudności jednostek neutralnych i tych stróżujących w siedliskach czy przy obiektach znajdujących się na mapie przygód ? Może to by było najlepszym rozwiązaniem tylko muszę znać wasze zdanie na ten temat

Ostatnio edytowany przez Bistro22 (2013-02-14 15:27:07)

Offline

  • Index
  •  » Inne
  •  » Propozycja na Wojskowy Posterunek dla Homm III

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.flirciarze.pun.pl www.samstudchemul.pun.pl www.witchcraft.pun.pl www.zakonrycerzysolamnijski.pun.pl www.lisiepysie.pun.pl